DOPORUČUJEME

zveme vás na 18. mezinárodní veletrh pro gastronomii

Veletrh najde te na Výstavišti v Holešovicích. Pro více informací navštivte prosím stránky veletrhu. http://www.vinodelikatesy.cz/

 

 

Pro milovníky dobrého jídla

 
Muzeum gastronomie doporučuje pro milovníky dobrého jídla výjimečné zážitky

 

gastronomický večer na téma 

retro

Tato akce se koná dne 23.5.2015 od 19 hodin v Sokolově. Těšit se můžete na typické pokrmy šedesátých až devadesátých let. Menu je tentokrát překvapením. Více informací http://www.arzo.cz/events/micky-vecer-na-tema-retro/

 

Veletrh památky 2014

Muzeum gastronomie si vás dovoluje pozvat na veletrh Památky 2014, který se koná v Průmyslovém paláci v pražských Holešovicích 23. - 24.10. Muzeum zde bude mít svůj vlastní stánek. Také se můžete těšit na bohatý doprovodný program. 

nové kurzy chefparade

Na měsíc říjen připravila škola vaření Chefparade nové kurzy. Můžete se naučit dýňové speciality, raw food nebo s gastronomií zavítat do Řecka. Na programu také mají sezonní houbový kurz a speciální Halloweenskou párty pro děti. 

AUREOLE – fusion restaurant & lounge

Restaurant AUREOLE poskytuje nejvýše položený gastronomický zážitek v Praze. Nemá cenu popisovat, to musíte vidět a ochutnat!

 

Pro milovníky historie

Muzeum gastronomie doporučuje zajímavé výstavy a akce se vztahem ke gastronomii.

Pokud se zajímáte o historii gastronomie a příbuzných oborů, doporučujeme vám určitě navštívit tato muzea a expozice:

 

Stálá expozice – BAROKO V ČECHÁCH – Schwarzenberský palác
Suterén – SÁL STOLOVÁNÍ

Unikátní expozice, připravená podle koncepce Petry Matějovičové, prezentuje proměnu způsobů stolování v období baroka – vývoj jídelního nádobí od jednotlivých nádob až po vznik mnohočetných servisů. Dvě souběžné vitríny připomínají hodovní tabuli a její dlouhou cestu od chaosu k řádu. Za povšimnutí v každém případě stojí kolekce příborů. Jedná se o výběr z rozsáhlé sbírky historických příborů UPM, která je veřejnosti v této šíři představena po mnoha letech.

 

CHOCO-STORY – stálá expozice o historii čokolády

Celetná 10,  110 00 Praha 1

 

Vevey, Švýcarsko – Alimentarium

Unikátní muzeum vaření, jídla, nakupování a trávení. Za pozornost mimo jiné stojí speciální program pro děti a školní mládež.