SOUTĚŽ

Slavnostně vyhlašujeme výsledky soutěže s Remoskou

„Nedám na ni dopustit“ !!!

 

Do soutěže se nám sešlo několik desítek krásných a vtipných příspěvků, ze kterých bylo velice těžké vybrat ty nejlepší. Nicméně porota v čele s Lady Milenou si s tím poradila a zde je pořadí na prvních pěti místech:

1. místo – Pavla Škramlíková

2.místo – Marie Machů

3.místo – Michaela Nezhybová

4.místo – Miroslava Kubešová

5. místo – Miluše Studýnková

Výherkyně budou kontaktovány mailem nebo telefonicky. Získají hodnotné ceny od Remosky, Muzea gastronomie a jeho partnerů. Všem soutěžícím velice děkujeme za účast a za milé příspěvky. Jako poděkování máme pro ně v muzeu připravené „placky“ se špendlíkem s nápisem I LOVE FOOD. Vyzvednout si je mohou kdykoliv v průběhu otevírací doby muzea.

Válečná porada – z vleva: Jitka Rákosníková, šéfredaktorka časopisu Gourmet, Nina Provaan, kurátorka muzea a Lady Milena

 

 

 

 

Vaříme s Remoskou – uprostřed je Mgr. Hana Líbalová, ředitelka SOU gastronomie, U Krbu, Praha 10

 

Porotci připíjí výhercům.

 

 

ukončené soutěže

 

soutěž muzea gastronomie s názvem "nedám na ni dopustit"

Téměř šest desetiletí tvoří v mnoha domácnostech nepostradatelnou součást kuchyňského vybavení. Vařily v ní naše maminky, babičky i prababičky. Od roku 1957 se vyrobilo několik milionů kusů, během posledních dvaceti let pronikla i na trhy do Velké Británie, USA nebo Austrálie.  Na co tedy nedáme dopustit? Řeč  je samozřejmě o REMOSCE, populární elektrické pečící míse, ve které můžete připravovat všechny druhy jídel.

Věříme, že i vy máte s REMOSKOU spoustu zážitků nebo oblíbené recepty. Muzeum gastronomie vyhlašuje soutěž s názvem NEDÁM NA NI DOPUSTIT. Poštou nebo elektronicky nám proto posílejte Vaše osobní zkušenosti s REMOSKOU, vtipné historky, recepty nebo cokoliv, co s REMOSKOU souvisí. Připojit můžete i fotografie. Elektronická adresa pro doručování soutěžních příspěvků je soutez@muzeumgastronomie.cz, poštovní adresa Jakubská 12, 110 00, Praha 1. 

Výherci soutěže obdrží hodnotné ceny od firmy Remoska s.r.o. a dárky od Muzea gastronomie!

Lady Milena Grenfell-Baines a Ivo Svoboda

Na fotografii vidíte Lady Milenu Grenfell-Baines, kterou životní osud zavál až do Anglie. Právě její zásluhou se REMOSKA od roku 2001 objevuje i na britském trhu. Lady Milena poctila Muzeum gastronomie svoji návštěvou a slíbila, že se určitě ještě vrátí. Vpravo pan Ivo Svoboda, obchodní ředitel firmy Remoska. 

 

 

 

Soutěž k prvnímu výročí otevření muzea 

Po velmi vyrovnaném boji jsme u příležitosti prvního výročí otevření Muzea gastronomie vyhlásili výsledky fotografické soutěže.

První místo získala fotografie č. 3, kterou nám zaslala paní Věra Kokošková. Je na ní zachycena její prateta Augustina Vlčková ve svém bytě v Praze-Holešovicích při mytí nádobí. Rok 1931.

prateta Augustina Vlčková

Druhé místo obsadila fotografie č. 1 paní Evy Hájkové, jak vaří na kuchyňských kamínkách na chatě v obci Slivenec. Rok 1959.

vaření na kuchyňských kamínkách

Pomyslnou bronzovou medaili obsadila fotografie č. 6. Tu nám zaslala paní Renáta Krupičková. Fotografie byla pořízena 14.7.2012 při skautském táboře Sovího oddílu (301.) na louce u vsi Úterý.

skautský tábor Sovího oddílu

Speciální cenu kurátorky Muzea gastronomie Niny Provaan získává fotografie č. 9 za správné držení příboru. Autor Vilipa fotografii nazval: Jak jsme hodovali v závodní jídelně, psal se rok 1980. 

Jak jsme hodovali v závodní jídelně